20140729_111011

Pivovar v Poznani je jedním z nejvíce technologicky vyspělých pivovarů v Evropě. Tyto závody jsou schopny uvařit asi 8,2 milionů hektolitrů piva a nápojů vyrobených z piva ročně, což rozlito do lahví činí dohromady 1,64 mld lahví.

V poznaňském pivovaru pracuje více než 500 osob, z toho velká část přímo ve výrobě. V letním období vzrůstá teplota ve výrobní hale (rozlévárně) na úroveň, která narušuje tepelnou pohodu pracovníků. Pro vyřešení tohoto problému se investor rozhodl pro instalaci odpařovacích klimatizátorů.

Odpařovací klimatizátory byly vybrány s ohledem na mnohem vyšší chladicí kapacitu v porovnání se standardními kompresorovými klimatizátory a agregáty na výrobu studené vody.

Odpařovací klimatizátory jsou rovněž ekonomické a ekologické s ohledem na faktor EER, který činí asi 33 jednotek.

Výhody odpařovacích klimatizátorů:

   • Energeticky úsporné
   • Ekologické, bez freonů
   • Vysoce efektivní [EER≈33]
   • Bezpečné

Na střechu rozlévací haly bylo namontováno 6 odpařovacích klimatizátorů typu Breeze 900 o průtoku vzduchu na úrovni 15 000 m3/h a celkovém chladicím výkonu asi 200 kW. Při plném výkonu mají tyto klimatizátory spotřebu asi 6 kW. Na níže uvedených obrázcích jsou odpařovací klimatizátory v závodě Kompania Piwowarska v pivovaru Poznaň.